Ogrody przez nas projektowane mają wiele wspólnych cech, które się wzajemnie zazębiają. Są to ogrody spójne stylistycznie z otoczeniem, a zarazem praktyczne w użytkowaniu. Dobrze zaprojektowany ogród łączy piękno oraz funkcjonalność. Dbamy o odpowiedni dobór roślin, które sprawdzą się w określonych warunkach siedliskowych i idealnie komponują się z resztą otoczenia. Nie należy zapominać także o dalekosiężnej perspektywie, czyli o tym jak nasz ogród będzie wyglądał na przestrzeni wielu lat. Do każdego projektu dołączamy szczegółowe wskazówki pielęgnacji każdej z roślin oraz niezbędnych zabiegów ogrodniczych. Nasza firma zajmuje się ogrodami począwszy od projektu, wykonanie i późniejszy serwis pielęgnacyjny.

Pierwszym i kluczowym elementem w wykonaniu projektu ogrodu jest inwentaryzacja przeprowadzona przez nas podczas wizji lokalnej. Wykonujemy wtedy szereg pomiarów, które są niezbędne do poprawnie wykonanego projektu. Nanosimy na rysunek istniejące rośliny z uwzględnieniem gatunku, rozmiaru i położenia. Inwentaryzacja obejmuje również usytuowanie budynków, ogrodzeń, elementów małej architektury i studni. Sprawdzamy także żyzność gleby oraz jej pH. Oceniane jest przez nas nasłonecznienie i tereny sąsiadujące. Ponieważ inwentaryzacja jest kluczowa w powodzeniu całego przedsięwzięcia, wykonujemy dokumentacje fotograficzną. Poza elementem przypominającym każdy kąt ogrodu, właściwie przeprowadzona jest dużym ułatwieniem dla projektanta. Fotografie wykonujemy na każdym etapie powstawania ogrodu co stanowi świadectwo zmian jakie przeszedł ogród.

Drugim etapem podczas projektowania ogrodu jest wykonanie projektu koncepcyjnego. Jest to opracowanie graficzne myśli projektowej architekta. Staje się on rezultatem inwentaryzacji, wizji architekta oraz wytycznych inwestora. Podczas spotkania z klientem zapisywane są wytyczne dotyczące ogrodu. Wspólnie omawiamy styl ogrodu, motyw przewodni, ulubione rośliny i kolory oraz miejsce dla wypoczynku i rekreacji. Koncepcje graficzne w rzucie z góry przedstawiają wszystkie istotne elementy ogrodu. Projekt w tej fazie uwzględnia granice trawników oraz rabat. Klient może wybrać jedną koncepcje spośród przedstawionych 2 lub 3. Po konsultacji z nami klient może dokonać w wybranej przez siebie koncepcji kilka zmian.

Ostatnim etapem projektowania ogrodu jest projekt techniczny. Tworzy się go na podstawie wybranej koncepcji i wprowadzeniu niezbędnych zmian. Zawiera szczegółowe informacje dotyczące rozmieszczenia poszczególnych elementów ogrodu. Na ten projekt nanosimy zieleń istniejącą oraz inne elementy ogrodu mające na nim pozostać. Kluczowym etapem jest umieszczenie na projekcie koncepcji nowych nasadzeń. Robimy to z wyszczególnieniem gatunku, ilości oraz rozstawy nowych roślin. Jest podstawą do oszacowania kosztów inwestycji.

Zakładanie ogrodu

Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych