System nawadniania zastępuję ręczne i czasochłonne podlewanie, przede wszystkim jest dla naszego ogrodu ekonomiczny i ekologiczny. Podlewanie trawników w formie zraszania zużywa o połowę mniej wody niż tradycyjne. Dzieje się tak ponieważ dobrze zaprojektowany system bierze pod uwagę indywidualne zapotrzebowanie roślin na wilgotność podłoża. Natomiast system w trawniku uwzględnia nasłonecznienie oraz długość padania promieni słońca na dany fragment trawnika. Projekt systemu automatycznego nawadniania zaczynamy od pomiarów. W związku z tym wymiarujemy cały ogród, lokalizujemy źródła wody i sprawdzamy ich wydajność. Następnie ustalamy miejsce instalowania sterownika systemu nawadniającego oraz czujnik deszczu. Mając te dane możemy przystąpić do projektowania.

Montaż systemu nawadniania z pewnością warto przeprowadzić przed zakładaniem trawnika. Jeśli jednak ogród został zbudowany wcześniej bez systemu nawadniania – to nadal jest możliwość jego montażu. Wiąże się to jednak z niewielkimi wykopami na trawniku. Po założeniu systemu, do maskowania wykopów można użyć starej darni lub wysiać w tych miejscach mieszankę trawy dopasowaną do istniejącego trawnika. Ważnym aspektem podczas montażu jest sprawdzenie szczelności całego układu. Zwieńczeniem prac związanych z montażem nawadniania ogrodu jest montaż skrzynki elektrozaworowej i programowanie sterownika. System nawadniana przez nas montowany jest trwały oraz łatwy w obsłudze. Przy projektowaniu i realizacji projektów automatycznego nawadniania korzystamy wyłącznie ze sprzętu od doświadczonych i solidnych producentów.

Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych