Strefa relaksu w ogrodzie

Zakładanie ogrodu jest kolejnym etapem pracy nad pięknym ogrodem. A ponieważ każdemu z nas zależy na jak najlepszym efekcie, to z pewnością warto powierzyć jego wykonanie profesjonalistom. Zakładamy ogrody z projektów własnych, ale realizujemy również koncepcje innych architektów. Pracę w terenie zaczynamy od uprzątnięcia działki, nawiezienia ziemi jeśli jest potrzebna i wyznaczenia granic trawnika i rabat. Po wykonaniu niezbędnych prac ziemnych, możemy przystąpić do montażu systemu automatycznego nawadniania. Wykonujemy systemy nawadniania ekonomiczne oraz łatwe w serwisowaniu, a przede wszystkim trwałe. Na tym etapie z pewnością warto wziąć również pod uwagę montaż oświetlenia ogrodowego.

Ławka na trawniku

W następnym kroku przystępujemy do realizacji kompozycji roślinnych. Zaczynamy od sadzenia drzew oraz żywopłotów, które będą stanowiły szkielet naszej kompozycji. Następnie sadzimy rośliny stanowiące motyw przewodni ogrodu oraz roślinność uzupełniającą. Rośliny przez nas sadzone pochodzą wyłącznie od sprawdzonych przez nas szkółkarzy, którzy gwarantują najwyższą jakość asortymentu. Po tym etapie na rabatach rozprowadzamy sieć linii kroplujących, która jest elementem całego systemu. Kolejnym etapem jest założenie na rabatach agrowłókniny, dzięki której minimalizujemy rozrost chwastów i parowanie wody z gleby. Na koniec ściółkowanie – w zależności od wytycznych – rozsypujemy korę lub grys. Zakładanie ogrodu już prawie dobiegło do końca – pozostało wykonanie murawy. Proces ten opisujemy w innej zakładce.

Zakładanie trawnika

Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych